عدم شناسایی سیم کارت در htc

اموزش تعمیر گوشی htc یکی از مهم ترین و محبوب ترین بخش های آموزش تعمیرات موبایل است. یکی از مهم ترین خرابی ها، عدم شناسایی سیم کارت در htc است. این مشکل هنگامی مهم تلقی می شود که شما بخواهید در دنیای مدرن امروز ارتباط برقرار کنید. می دانیم که نیاز به تماس تلفنی، یکی از نیاز های مهم است که رفته رفته نیز بر اهمیت آن افزوده می شود. حال اگر شما مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc را داشته باشید، ممکن است نتوانید این ارتباط را به خوبی برقرار کنید. در ادامه این مطلب از موبایل کالج(بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تبریز) همراه ما باشید تا شما را با علل خرابی htc در بخش سیم کارت و راه های حل این مشکل آشنا کنیم.

مهم ترین علل عدم شناسایی سیم کارت در htc چیست؟

این مشکل می تواند دلایل بسیار متنوعی داشته باشد. برای مثال، شاید مشکل از سیم کارت شما با شد و یا مشکل از خود گوشی و پورت آن! به هر حال، علل مختلفی که یک گوشی سیم کارت را شناسایی نکند، شامل موارد زیر می شود:

 1. ممکن است سیم کارت رجیستری نشده باشد.
 2. ممکن است اسلات(ورودی) سیم کارت معیوب باشد.
 3. ممکن است سیم کارت شما معیوب باشد.
 4. ممکن است گوشی شما به خودی خود فلش شده باشد!
 5. ممکن است سیم کارت را به خوبی وارد نکرده باشید.
 6. ممکن است تنظیمات شبکه گوشی شما، به حالت خودکار باشد.
 7. و…

پس دانستیم که علل مختلفی برای بروز مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc وجود دارد. این علل می توانند در کوتاه مدت نیز خود را نشان دهند. اما اگر شما در درازمدت به دنبال تعمیر موبایل htc نیافتید، ممکن است مشکل شما بیشتر و بیشتر شود.

سعی کنید با توجه به موارد گفته شده، htc خود را چک کنید. اگر سیم کارت به درستی وارد نشده باشد، آن را دوباره وارد کنید و سپس گوشی را تست کنید. اگر باز هم مشکل شما حل نشد، ادامه این مطلب اموزش تعمیرات موبایل htc را بخوانید. شاید مشکل شما از همان اول کار شروع شده باشد!

مهم ترین اقدامات در ابتدای وارد کردن سیم کارت در گوشی

در اولین بار ورود سیم کارت به گوشی، ممکن است آنتن سیم کارت برای شما نمایش داده شود و یا ممکن است اخطاری مبتنی بر کارکرد نامناسب سیم کارت را دریافت کنید. این اخطار معمولا در صفحه نمایش داده شده و با عنوان های SIM error و SIM is not ready نشان داده می شود. در این مرحله، بهتر است که اقدامات اولیه را انجام دهید تا از بزرگ تر شدن مشکل خود جلوگیری کنید.

مهم ترین نکته در ابتدای تشخیص عدم شناسایی سیم کارت در htc این است که اگر گوشی را نو خریده باشید و این مشکل را دارید، حتما سریعا به مرکزی که گوشی را خریده اید مراجعه کنید. سپس این مشکل را با ایشان در میان بگذارید تا رجیستری گوشی و سیم کارت شما چک شود. علاوه بر این، اگر گوشی دارای مشکلی باشد و گارانتی شامل حال گوشی شود، این مشکل برای شما تعمیر شود.

در ادامه، راه هایی را به شما خواهیم گفت که بتوانید در قدم ابتدایی، مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc را حل کنید. این راه حل ها عبارت اند از:

 • سیم کارت و نیز باطری گوشی را خارج کنید و سپس مجددا وارد نمایید.
 • جای سیم کارت را تمیز کنید.
 • اپراتور شبکه سیم کارت را به صورت دستی انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد، حالت شبکه را به مد خودکار تغییر دهید.
 • تنظیمات شبکه سیم کارت را به حالت پیش فرض خود برگردانید.
 • یکبار، حالت هواپیما را فعال کرده و سپس غیرفعال کنید.
 • APN جدید بسازید و آن را به صورت کاملا دستی انتخاب کنید.
 • پاک کردن کش گوشی را جدی بگیرید.
 • یک تکنیک سنتی ولی مفید، جای خود را عوض کنید!
 • گوشی را ریست فکتوری کنید.( آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید.)
 • وضعیت رجیستری htc و سیم کارت خود را بررسی کنید.
 • کد IMEI را چک کنید و در صورت مشکل داشتن، آن را ویرایش کنید.
 • اندروید و سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید.

اگر تمام این کار ها را انجام دادید و نتیجه نگرفتید، ابتدا دلیل اصلی مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc را بشناسید. این مشکل را در ادامه این مطلب آموزش تعمیرات htc به شما خواهیم گفت. اگر خودتان وقت ندارید و نمی خواهید برای تعمیر htc خود ریسک کنید، می توانید همین الان با موبایل کالج(بهترین مرکز تعمیرات موبایل در سریعترین زمان) تماس بگیرید و درخواست تعمیر غیر حضوری موبایل را ثبت کنید.

چرا گوشی htc من سیم کارت را نمی خواند (شناسایی نمی کند)؟

اگر با انجام اصلاحات در مرحله قبل، همچنان مشکل شما پا برجا است، دلیل این مشکل ممکن است مختلف باشد. عدم شناسایی سیم کارت در htc می تواند بدلیل پانچ نامناسب سیم کارت نیز باشد! اگر دقت کرده باشید، برای گوشی های مدرن مثل htc، سیم کارت باید پانچ شود تا به اندازه میکرو یا نانو تبدیل شود. اگر این پانچ به درستی انجام نشود، ممکن است باعث ایجاد مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc بشود.

علاوه بر این، دلایل بسیار زیادی دیگری وجود دارند؛ اما سخن اصلی اینجا است که هیچ یک از این دلیل ها، لزوماً به معنای خرابی کامل دستگاه شما نیستند! لازم است در روند اموزش تعمیرات موبایل htc، ابتدا مشکل یافته شود و سپس به اصلاح آن پرداخته شود.

ممکن است htc شما درون جیب شما تکان خورده باشد؛ سپس سیم کارت شما جابجا شده و گوشی نتواند آن را بخواند. البته ممکن است مشکل شما در بخش نرم افزار گوشی باشد که در ادامه این مطلب اموزش تعمیر htc، می خواهیم آن ها را بررسی کنیم:

راه حل های کاربردی برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc

اگر مشکل شما با اقدامات اولیه برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc درست نشد، می توانید راهکار های عملی زیر را بخوانید. در این راهکار ها، ما با توجه نوع برند گوشی شما که htc است، اموزش تعمیرات موبایل رایگان را داده ایم. اگر گوشی شما از برند های دیگر هست نیز می توانید این مطلب را بخوانید؛ زیرا کلیات مشخصی دارد.

1. راه حلی همیشگی؛ گوشی را ریستارت کنید!

همیشه دیده ایم که شاید بدترین مشکلات پیش آمده برای گوشی ها، با یک ریستارت ساده حل می شوند! اکثرا باگ های نرم افزاری را می توان با ریستارت کردن و راه اندازی دوباره گوشی حل کرد. شاید مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc شما نیز بدلیل باگ نرم افزاری باشد. اگر مشکل شما حل نشد، یک راه دیگر مربوط به راه اندازی مجدد دارید و آن هم بازگشت به داده های کارخانه است!

بازگشت به داده های کارخانه یا ریست فکتوری، یکی از قابلیت های گوشی است که با انجام آن می توانید تمامی داده های خود را پاک کرده و گوشی را عین روز اول کنید! دقت داشته باشید که اگر اطلاعات مهمی دارید، حتما از آن ها بک آپ بگیرید و یا آن ها را در لپتاپ یا هارد بریزید و نگه دارید. در ضمن، قبل از ریست فکتوری برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc، حتما سیم کارت ها را از گوشی خارج کنید.

2. سیم کارت خود را تست کنید.

برای تست کردن سیم کارت دو راه حل داریم؛ اول اینکه سیم کارتی جدید از یک اپراتور دیگر را وارد گوشی خود کنید و ببینید که آیا این سیم‌کارت توسط گوشی خوانده میشود یا خیر. همچنین می توانید سیم کارتی که درون گوشی خود دارید را درون یک گوشی دیگر جاگذاری کنید. سپس مشاهده کنید که آیا این سیم‌کارت خوانده می شود یا خیر.

اگر سیم کارت در گوشی دیگر خوانده شود، به احتمال خیلی زیاد مشکل از گوشی شما خواهد بود. در ضمن در روش اول، اگر سیم کارت خوانده شود یعنی مشکل از سیم‌کارت قدیمی شما بوده است و اگر سیم کارت خوانده نشد، نتیجه می گیریم که مشکل از گوشی شما است؛ حالا چه بخش نرم افزاری و چه بخش سخت افزاری.

به هر حال شما می‌توانید برای تعمیر این مشکل خود، سفارش تعمیر غیر حضوری موبایل را در موبایل کالج(مرکز تخصصی اموزش تعمیرات موبایل glx، سامسونگ و هواوی) ثبت کنید. متخصصین ما با شما تماس می گیرند و در اسرع وقت گوشی شما تعمیر خواهد شد.

3. تمیز کردن قطعه اسلات سیم کارت در htc

یکی از مهمترین علل عدم شناسایی سیم کارت در htc کثیف بودن اسلات سیم کارت درون گوشی است. همه روزه گرد و غبار های زیادی روی گوشی می نشیند و باعث آلوده شدن آن می شوند. حالا چه بسا که این گرد و غبار روی بخش جاگذاری سیم کارت یا همان اسلات سیم کارت قرار بگیرند!

این گرد و غبار باعث افزایش آلوده شدن سیم کارت می شوند و جلوی خوانده شدن صحیح سیم‌کارت را می‌گیرند. این خود باعث می شود تا سیم کارت شما توسط گوشی شناخته نشود. برای حل این مشکل یا خرابی htc، می توانید به طور کاملا محتاطانه، اسلات سیم کارت گوشی خود را تمیز کنید. برای این کار کافی است یک دستمال نخی بدون پرز بردارید و به شکل خیلی آرام و بدون فشار، این قسمت از گوشی را تمیز کنید.

4. سیم کارت را دوباره درون گوشی قرار دهید.

یکی دیگر از راه های حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc همانند راه اندازی دوباره گوشی است! برای این کار کافی است سیم کارت خود را از گوشی خارج کرده و دوباره آن را جاگذاری کنید.

با این کار می توانید گوشی را وادار به خواندن دوباره سیم کارت بکنید. انجام این کار باعث افزایش دقت گوشی در خواندن سیم کارت می شود. جالب است بدانید که اگر این کار را به درستی انجام دهید، می توانید امیدوار باشید که مشکل شما حل شود؛ اما اگر همچنان مشکل شما باقی بود، مراحل بعد را طی کنید.

5. اپراتور های شبکه سیم کارت را بصورت دستی انتخاب کنید.

برای تنظیم دستی اپراتور های سیم کارت، وارد بخش تنظیمات شده و سپس وارد بخش اپراتور های سیم کارت شوید. در این قسمت می توانید اپراتور را هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی انتخاب کنید. پیشنهاد موبایل کالج (مرکز تخصصی آموزش تعمیرات موبایل در ایران) این است که این کار را به صورت دستی انجام دهید.

انتخاب دستی و تنظیم اپراتور سیم کارت باعث می شود تا شما بدانید که چه اپراتوری و با چه امکاناتی را قرار است فعال کنید. سپس می توانید مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اچ تی سی را به دقت بررسی کنید. اگر مشکل شما با انجام این کار حل شد، به شما تبریک می گوییم! اگر مشکل شما حل نشد، مراحل بعد را طی کنید.

6. سیم کارت خود را تعویض کنید.

یکی دیگر از راه های جالب برای حل مشکل خوانده نشدن سیم کارت در گوشی، تغییر سایز سیم کارت است. شما می توانید برای این کار، سیم کارت اصلی خود را به شکل مینی یا میکرو درآورید. سپس آن را با استفاده از خشاب های خاص درون گوشی قرار دهید. توجه داشته باشید که اگر این کار را خودتان انجام دهید، ممکن است عواقب خطرناکی داشته باشد و سیم کارت شما برای همیشه بسوزد.

برای انجام برش سیم کارت و تعویض سایز آن می توانید به یکی از مراکز تعمیرات موبایل در سراسر کشور مراجعه کنید. سپس مشکل را با او در میان بگذارید. اگر این کار برای شما مشکل است، می توانید همین الان با ما تماس بگیرید و سفارش تعمیرات غیر حضوری موبایل را ثبت کنید. گوشی شما به دست ما خواهد رسید و پس از تعمیرات و حل مشکل، با پیک و پست پیشتاز به دست شما بر خواهد گشت.

7. دست به دامان تعمیرات سخت افزاری و حرفه ای موبایل شوید.

یکی دیگر از راه های حتمی و تضمینی برای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت در htc، یادگیری تعمیرات موبایل به صورت کامل است. با یادگیری آموزش تعمیرات موبایل، می توانید مشکل را سریعاً پیدا کنید و آن را رفع کنید. اگر در دوره آموزش تعمیرات موبایل موبایل کالج ثبت نام کنید، آموزش تعمیرات سخت افزاری و هم آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل را خواهید دید.

بعد از این دوره می توانید به راحتی گوشی را عیب یابی کنید و مشکل خود را به راحتی و با هزینه خیلی کم حل کنید. اگر شما نمی خواهید که تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل را یاد بگیرید، می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

سفارش تعمیرات غیر حضوری موبایل خود را صادر کنید و گوشی خود را به دست ما برسانید تا ما به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اچ تی سی شما را حل کنیم.

8. پاک کردن نرم افزار های حجیم و غیر ضروری را جدی بگیرید!

شاید از نظر شما انجام دادن این کار به مشکل شما مربوط نباشد، اما تحقیقات نشان داده است که هرچه گوشی سبک تر کار کند، حل مشکلات مختلف گوشی مثل خوانده نشدن سیم کارت نیز راحت تر صورت خواهد گرفت.

فرض کنید یک ماشین می خواهد با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. اگر این ماشین سبک باشد و هیچ باری نداشته باشد، قطعاً می‌تواند راحت تر حرکت کند. حال شما اگر با نصب نرم افزارهای اضافی و بدون استفاده، گوشی خود را سنگین کنید، باعث می شود تا مشکل شما در زمینه خوانده شدن سیم کارت نیز بیشتر شود.

راه حل پیشنهادی ما این است که وارد بخش تنظیمات موبایل خود شوید و سپس وارد بخش برنامه ها شوید. تمام برنامه هایی که می بینید، بجز آن هایی که همیشه استفاده می‌کنید، را پاک کنید. با این کار می توانید به طرز فوق العاده ای در افزایش سرعت گوشی و چه بسا حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اچ تی سی کمک کنید.

9. داده های برنامه ها و کش را پاک کنید.

یکی از مشکلات گوشی های هوشمند، داده های اضافه و کچ های بلااستفاده است. شما می توانید به سادگی و با انجام چند کلیک، تمامی کچ های اضافی گوشی خود را پاک کنید و گوشی خود را به طرز فوق العاده سبک کنید.

پیشنهاد موبایل کالج(مرکز آموزش تعمیرات موبایل در ایران) این است که وارد تنظیمات htc خود شوید و سپس وارد قسمت apps شده و وارد تنظیمات نرم افزار های مختلف گوشی خود شوید. در این بخش می توانید وارد بخش ذخیره سازی یا storage شوید. سپس روی clear cache یا پاک کردن داده های اضافه کلیک کنید.

به همین راحتی می توانید گوشی خود را بسیار سبک تر از قبل کنید و چه بسا به سریع تر و سبک تر کار کردن گوشی کمک کنید. همچنین می توانید به حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc نیز کمک کنید.

10. وضعیت رجسیتری گوشی و سیم کارت را چک کنید.

رجیستری یکی از قابلیت هایی است که اخیراً در تمامی گوشی هایی که وارد ایران می‌شود، چک میشود. بطور کلی، رجیستری را برای جلوگیری از گوشی‌های قاچاق اعمال کردند و در این راه موفق نیز بوده اند. حال ما مطمئن می شویم که گوشی شما قاچاق و غیر اصل نیست؛ پس می‌توان با یک بررسی ساده، این مشکل را در بخش رجیستری حل کرد.

بررسی رجیستری سیم کارت و گوشی باعث حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc خواهد شد. برای ورود به بخش رجیستری سیم کارت و گوشی، می توانید وارد تنظیمات تماس خود شوید و سپس ستاره ۷۷۷۷ مربع را شماره گیری کنید.

با این کار اطلاعات گوشی شما نمایش داده می شوند و سپس می توانید با مشاهده IMEI گوشی، وضعیت رجیستری گوشی خود را چک کنید.

11. بروزرسانی htc را جدی بگیرید و آن را به جدیدترین نسخه اندروید ارتقا دهید.

اگر تاکنون گوشی خود را آپدیت نکرده باشید، باید به شما بگوییم که یکی از مهمترین علل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc آپدیت نبودن گوشی است! با به روزرسانی، شرکت های تولید گوشی با باگ های مختلف گوشی ها را بررسی کرده و آنها را رفع می‌کنند. تا جای ممکن که می توانید برنامه ها و اندروید و سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهید!

با این کار می توانید هم ایمنی گوشی خود را بیشتر کنید و هم مشکلات نرم افزاری گوشی خود را به راحتی حل کنید. برای این کار کافی است وارد بخش تنظیمات شده و به سراغ گزینه درباره تلفن بروید.

سپس گزینه بروزرسانی را انتخاب کرده و منتظر بررسی آپدیت های جدید گوشی خود باشید. اگر گوشی شما آپدیت داده باشد، به سرعت آن را دانلود کرده و نصب کنید. به امید آنکه مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc شما حل شود.

12. با متخصصین ما برای تعمیرات سخت افزاری موبایل htc صحبت کنید.

به عنوان آخرین راه و تضمینی ترین راه ممکن، می توانید همین الان با ما تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. ما در موبایل کالج (مرکز حرفه ای آموزش تعمیرات موبایل در تبریز) به بررسی مشکلات شما می پردازیم و تعمیرات غیر حضوری موبایل را از سراسر ایران می پذیریم.

شما می توانید به راحتی گوشی خود را برای ما ارسال کنید و منتظر تعمیر آن باشید. پرسنل متخصص ما، گوشی شما را سریعاً تعمیر کرده و به سرعت به شما باز خواهند گرداند. ما در روند تعمیرات موبایل در موبایل کالج، تضمین کیفیت تعمیرات موبایل را خواهیم داشت. مطمئن باشید که کیفیت تعمیر موبایل در موبایل کالج به حدی بالا خواهد بود که شما دیگر نگران مشکل عدم شناسایی سیم کارت در htc خود نباشید.

خلاصه ای از بررسی عدم شناسایی سیم کارت در htc و علل و راهکار های آن

در استفاده روزمره از گوشی ها، خراب شدن سیم کارت باعث می شود تا ارتباطات مهم شما قطع شوند. می دانیم که انواع مشکلات وجود دارند که باعث عدم شناسایی سیم کارت در htc شوند. در این مقاله از موبایل کالج(بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تبریز)، تمامی این علل و راهکار ها را به شما توضیح دادیم.

بطور کلی، عمده ترین دلیل این مشکل، مربوط به مشکلات سیم کارت و گوشی در بخش فیزیکی می شود. اگر فیزیک گوشی و سیم کارت شما سالم باشد، باید رجیستری های آن ها چک شوند. علاوه بر این، باید دقت داشت که اگر مشکل از نرم افزار گوشی باشد، باید رفع آن به سرعت انجام شود. زیرا ممکن است این مشکل رفته رفته بیشتر نیز شود!

اگر خودتان نمی توانید تشخیص خوبی از تعمیرات موبایل htc داشته باشید و با استفاده از این مطلب آموزش تعمیرات موبایل htc نیز نتوانستید مشکل خود را حل کنید، براحتی با ما تماس بگیرید. می توانید درخواست تعمیر غیر حضوری موبایل را بدهید تا آن را براحتی و با کمترین هزینه برای شما تحویل کنند.

نظر شما درباره عدم شناسایی سیم کارت در htc چیست؟ آیا این مشکل برای شما نیز پیش آمده است، در برخورد با آن چکار کردید؟ اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *