رقابت تعمیرات موبایل و شرکت های غول گوشی سازی! حق با کدام است؟

رقابت تعمیرات موبایل و شرکت های غول گوشی سازی

رقابت تعمیرات موبایل با شرکت های گوشی سازی یکی از مهم ترین بحث های این روز های دنیای موبایل ها است. روند نگران کننده ای در صنعت فناوری وجود دارد. برخی از دستگاه هایی که می خریم از طریق ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار برای جلوگیری از ارتقاء و یا تعمیر بهره می برند! در برخی از فروشگاه های موبایل، گوشی ها برخلاف آن طور که سازنده اصلی آن ها را ساخته است، عرضه می شوند. این ترفند های فروشگاه ها برای ما خدماتی ارزان تر به ارمغان آورده است. اما فرق بین تعمیرات موبایل اصولی و دزدی از اصالت محصول چیست؟ موبایل کالج(مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در ایران) در این مطلب به تمامی سوالات شما درباره این رقابت بین شرکت ها و تعمیر موبایل پاسخ می دهد.

آیا تعمیر کردن موبایل می تواند جایگزین خرید گوشی جدید باشد؟

شرکت های گوشی سازی در تولید هر گوشی جدید، زباله های زیادی تولید کرده و انرژی زیادی مصرف می کنند. در هر پر.سه ساخت گوشی هوشمند جدید، هزاران فرد در یک کارخانه مشغول به فعالیت می شوند، هزاران نوع انرژی مصرف می شود و هزاران زباله از پسماند گوشی های قبلی دور ریخته می شود. اما چاره چیست!؟ اینجا است که مفهومی بنام “تعمیرات موبایل” ظاهر می شود.  اولین چالش ما در رقابت تعمیرات موبایل با شرکت های گوشی سازی ، تبدیل کردن مفهوم تعمیر موبایل به واقعیت است. این کار می تواند با تصمیمی جدی در این راستا به واقعیت بیانجامد.

هر بار که ما تعمیر موبایل در ایران را مطرح می کنیم، از اینکه می بینیم اکثریت مردم مخالفت قاطعی با آن دارند یا افرادی اند که به درستی به مفهوم تعمیر موبایل نرسیده اند، تعجب می کنیم! حتی اگر آنها هنوز متوجه مزایای تعمیرات موبایل نشده اند، ما در موبایل کالج(مرکز آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ ، آیفون، هواوی و…) فکر می کنیم که باید با تعریف اصولی تعمیر موبایل، شروع کنیم.

تعریف تعمیر موبایل و بازار این حرفه در ایران

تعمیرات موبایل حرفه ای است بسیار پرکاربرد که برای حفظ جان کره زمین و همچنین کاهش آلودگی های ساخت یک گوشی جدید، دست به تعمیر گوشی خراب شده شما می زند. در این راستا شرکت های گوشی سازی نیز به نوعی تعمیرات موبایل انجام می دهند! آن ها این کار را برای جلب رضایت مشتریان انجام می دهند و حتی بعضی تعمیرات موبایل رایگان می کنند! البته این رایگان بودن برای مواقعی است که مشکل گوشی شما در گارانتی محصول وجود داشته باشد. سپس شرکت های گوشی سازی آن را تا حدی رایگان انجام می دهند. (البته در کشور ما متاسفانه این طرح ها چندان عملی نیست!)

این ضمانت و تعمیرات رایگان موبایل فوق العاده اند، اما اگر در واقعیت عملی شوند! در واقعیت هزینه تعمیر موبایل توسط شرکت های سازنده گوشی بسیار بالا است. این امر خود سبب می شود شما به فکر سفارش تعمیر غیر حضوری موبایل در مراکز حرفه تعمیرات موبایل (مثل موبایل کالج) بیافتید.

در طرف مقابل شرکت ها بیان می کنند که تعمیرات موبایل خلاقیت را از حوزه فناوری بطور کلی نابود می کند! البته این گفته شاید کمی درست بنظر برسد، اما در واقعیت اگر نگاه کنیم می بینیم که تعمیر موبایل نمی تواند جلوی پیشرفت روزافزون تکنولوژی را بگیرد. همه روزه گوشی های جدید و مدل های متنوع ساخته می شوند، رونمایی می شوند و تعجب همگان را بر می انگیزند. پس تعمیرات موبایل بخش کوچکی از بازار را شامل می شود. میدان رقابت تعمیرات موبایل با شرکت های گوشی سازی برای تعمیر موبایل تنگ تر می شود!

گوشی جدید یا تعمیری؟
گوشی جدید یا تعمیری؟

مقایسه کامل ساخت گوشی جدید و تعمیر گوشی های خراب شده

داشتن حق تعمیر و مدرک تعمیرات موبایل برای تعمیرات گوشی ها کافی نیست! شما باید ریز و درشت حیطه شغلی خود را بدانید، سپس به سراغ تعمیر گوشی خراب شده بروید. در این راستا شرکت های سازنده، قطعات اصل موبایل ها را وارد بازار می کنند. این یعنی آن ها هم نمی خواهند مشتریان به سراغ خرید گوشی از دیگر شرکت ها بروند! در ادامه مثالی از تعمیرات در حیطه دیگری از زندگی روزمره می زنیم.

شما همین الان اگر یک پراید مدل 80 هم بگیرید و بخواهید آن را تعمیر کنید، براحتی می روید به سراغ تعمیرات خودرو و مشکل خودروی شما را برایتان رفع می کنند. این بدان معنا نیست که شما قرار است به ضرر شرکت سایپا عمل کنید! همچنین تعمیرکار خودرو نیز با استفاده از قطعات اصل و شرکتی به تعمیر خودروی شما می پردازد. پس بدیهی است که نگرانی بابت جلوگیری از پیشرفت تکنولوژی وجود ندارد. تعمیرات موبایل نیز دقیقا به همین شکل است. شما با تعمیر موبایل خود، هزینه کمتری متحمل می شوید، اما در عوض گوشی سالمی خواهید داشت.

8 مزیت تعمیرات موبایل در برابر خرید گوشی جدید

اگر شما فردی را می شناسید که به تعریف واقعی تعمیر موبایل رسیده است و همچنان با آن مخالف است، باید ایشان را به نوعی مخالف شغل تعمیرات موبایل بدانیم! چرا که دلیل واضحی برای مخالفت وجود ندارد. برای مثال موبایل کالج(مجموعه تخصصی تعمیر موبایل در ایران) صفحه نمایش گوشی شما را تعویض می کند. این کار با توجه به مدل گوشی شما ممکن است حتی با هزینه 1 میلیون تومان درست شود. حال اگر بخواهید یک گوشی جدید بخرید، هزینه شما چند برابر آن می شود، مگر نه؟

شرکت های گوشی سازی برای ترغیب مردم به خرید گوشی های جدید خود دست به تبلیغات می زنند. خب تبلیغات روشی محبوب و البته پر بازده برای افزایش فروش است. حال در این میان اگر به تخریب حرفه تعمیرات موبایل نپردازند، حرف آن ها متین است!

رکود، واژه ای است که هر صنعتی دچار آن است و همیشه از گرفتار شدن در دام آن فرار می کند! رکود اقتصادی برای یک شرکت سازنده موبایل در این است که قطعات گوشی ها سالیان سال مورد استفاده قرار گیرند. همچنین خرید گوشی های جدید این شرکت با کاهش روبرو شود. برای مثال شرکت اپل برای جلوگیری از این اتفاق، هر ساله گوشی های قدیمی تر خود را محدود تر می کند! با این کار شما مجبورا به سراغ مدل های جدید این گوشی می روید اما با چه قیمتی؟!

 

مزایای تعمیرات موبایل نسبت به خرید گوشی جدید

1. هزینه بسیار پایین و اقتصادی

شما می توانید با انتخاب تعمیر گوشی خود، هزینه بسیار پایینی بپردازید. با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی می کنید و هم در راستای افزایش کسب و کار در کشور قدم برداشته اید.

 

افزایش زباله های الکترونیکی
افزایش زباله های الکترونیکی

2. جلوگیری از آلودگی بیشتر محیط زیست

هر گوشی قدیمی که برای بازیافت می رود، اتفاقات بسیاری را متحمل خواهد شد! این گوشی با صرف هزینه ها و انرژی بسیار بازیافت می شود. البته تمام قطعات الکترونیک گوشی قابل بازیافت نیستند. تنها بخشی از گوشی شما به مصرف دوباره در صنایع می رسد و باقی قطعات به دامان طبیعت رها می شوند.

این کار خود باعث آلوده تر شدن کره زمین می شود. پس تعمیر گوشی می تواند برای حفظ محیط زیست نیز کارآمد تر باشد.

3. رونق بیشتر حرفه تعمیر موبایل در کشور

در چند سال اخیر با توجه به افزایش تقاضا، تعمیر گوشی های خراب شده نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این راستا موبایل کالج با سابقه چند سال حرفه ای در زمینه تعمیرات موبایل، به اموزش تعمیرات موبایل سامسونگ ، آیفون ، هواوی و… می پردازد. می توانید هم مدرک تعمیر گوشی را بگیرید و هم شغلی پر درآمد برای آینده خود داشته باشید.

آموزش تعمیرات موبایل در تبریز
آموزش تعمیرات موبایل در تبریز

4. کارآفرینی بیشتر برای جوانان جویای کار

در صورتی که حرفه تعمیرات موبایل رونق بیشتری بگیرد، جوانان بیشتری برای یادگیری آن خواهند آمد. این خود سبب می شود که بخشی از بیکاران در جامعه نیز کم شوند. پس با سپردن گوشی خود به تعمیر، هم در حفظ محیط زیست می کوشید و هم به کار پیدا کردن جوانان کمک کرده اید.

5. خدمات خوب ارائه شده توسط مراکز تعمیر موبایل

شما در موبایل کالج(مرکز حرفه ای تعمیرات موبایل در ایران) می توانید با خدمات متنوع ارائه شده توسط این مجموعه گوشی خود را به تعمیر بسپارید. در صورت داشتن هزینه های بسیار نیز می توانید بصورت کم کم گوشی خود را به تعمیر بسپارید.

6. کاهش رفت و آمد ها و آلودگی های محیطی

شما برای خرید یک گوشی جدید شاید بار ها به مغازه های گوشی فروشی مراجعه کنید. هر بار مراجعه شما آلودگی تولید می کند و این آلودگی ها باز هم به ضرر محیط زیست خواهند بود.

7. جلوگیری از هزینه های بازیافت گوشی های قدیمی

گوشی های قدیمی و خراب شده شما برای بازیافت هزینه دارند. این هزینه با صرف انرژی فراوان همراه است. همچنین بازیافت گوشی شما نیز کامل انجام نمی شود! زیرا برخی از قطعات الکترونیکی گوشی ها اصلا قابل بازیافت نیستند. پس در این رقابت تعمیرات موبایل با شرکت های گوشی سازی می توانیم تصمیم بگیریم کدام یک تا به الان برنده است.

8. جلوگیری از ساخت گوشی جدید با صرف انرژی فراوان

ساخت گوشی های جدید در کارخانه ها با صرف ساعت ها زمان و انرژی همراه اند. می دانیم که تعمیر موبایل کاری زمان بر است، اما بیشتر از ساخت یک گوشی طول نمی کشد! در طرف دیگر این ما هستیم که تعیین می کنیم چه نیازی داریم تا با توجه به نیاز ما گوشی جدید ساخته شود یا خیر.

آیا باید گوشی خود را تعمیر کنیم؟

در یک مثال این سوال را جواب می دهیم. فرض کنید یک لامپ را به تازگی خریده اید. این لامپ دارای ضمانت است و در صورت خراب شدن، آن را برای شما تعویض می کنند. این تعویض در لامپ به این دلیل است که تعمیرات برای یک لامپ، هزینه بیشتری از تعویض کامل آن دارد! اما برای گوشی ها این قضیه صادق نیست! اگر گوشی شما خراب شود، شرکت ها به تعویض کامل آن نمی پردازند! بلکه بخشی از خرابی ها شاید مشمول گارانتی شود.

پس تعمیر موبایل به صرفه ترین انتخاب برای مواقعی است که می خواهید هم گوشی خود را تعمیر کنید و هم از شر هزینه های اضافی خلاص شوید. در این راستا می توانید با موبایل کالج(مرکز تخصصی تعمیر غیر حضوری موبایل در کشور) در تماس باشید. تیم متخصص ما گوشی شما را با نهایت دقت و با کمترین هزینه تعمیر می کنند. دیگر شما نیازی به خرید گوشی جدید و صرف هزینه های کلان نخواهید داشت.

جمع بندی رقابت تعمیرات موبایل با شرکت های گوشی سازی

در این مطلب از موبایل کالج(مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تبریز) درباره اینکه خرید گوشی جدید مناسب تر است یا تعمیر موبایل صحبت کردیم. ابتدا برای شما تعمیرات خرابی موبایل را تعریف کردیم. به طور واضح هر کس که با واژه تعمیر موبایل به خوبی آشنا شده باشد، دیگر مخالف این حرفه در کشور نخواهد بود. سپس به سراغ مقایسه کلی و جزئی این دو انتخاب برای شما رفتیم. همچنین مزایای تعمیر موبایل را نیز به طور مفصل برای شما بیان کردیم.

با این گفته ها باید نتیجه گیری مناسبی نیز بگیریم! خرید گوشی جدید به نفع شرکت های سازنده است، اما زباله گوشی قدیمی شما و انرژی صرف شده روی ساخت گوشی جدید شما بسیار زیاد است. همچنین هزینه خرید گوشی جدید بسیار بالاتر از تعمیر گوشی قدیمی شما است. پس نتیجه می گیریم تعمیرات موبایل برای طبیعت و همه ما انسان ها سودآور خواهد بود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر درباره این مقایسه انتقاد و یا سوالی دارید، می توانید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید برای دوستانتان که بین این دو راهی مانده اند، این مطلب را بفرستید.

برای سفارش تعمیرات حرفه ای موبایل می توانید با موبایل کالج(مرکز اموزش تعمیرات موبایل سامسونگ ، هواوی، شیائومی و…) در تماس باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *