همه چیز درباره تعمیر خرابی آیفون! تعمیر حضوری و تعمیرات غیر حضوری موبایل

تعمیرات آیفون

خرابی آیفون یکی از آزار دهنده ترین مشکلاتی است که می تواند برای یک آیفون اتفاق بیافتد! شاید صفحه نمایش گوشی شما شکسته شده باشد. شاید به ضدآب بودن آیفون خود بیش از حد اعتماد کرده و نتیجه بدی گرفته اید! شاید با تعمیرات غیر حضوری موبایل هم کار شما راه بیافتد! شاید نیاز به تعمیرات حرفه ای موبایل داشته باشید. شاید بخواهید بدانید هزینه تعمیر آیفون چقدر می شود؟ پس تا آخر این مطلب همراه موبایل کالج (مرکز حرفه ای آموزش تعمیرات موبایل در ایران) باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید.

تعمیرات گوشی آیفون
شکسته شدن نمایشگر آیفون

گوشی اپل خراب شده تا چه حد می تواند تعمیر شود؟

از نظر فنی و تخصصی، آیفون شما می تواند از همه لحاظ تعمیر شود! اما از دید شرکت اپل، تعمیرات گوشی آیفون به سه دسته تقسیم می شود:

 1. تعویض و تعمیر صفحه نمایشگر آیفون
 2. تعویض و تعمیرات باتری اپل
 3. سایر تعمیرات گوشی های آیفون!

تعویض صفحه نمایش و همچنین تعویض باتری در آیفون هزینه پایین تری دارد. همچنین می بینیم اپل بطور مستقیم به آن اشاره دارد. یعنی در تعویض صفحه نمایش، صفحه نمایشگر آیفون شما تعویض و یا تعمیر خواهد شد.

اما در سایر تعمیرات آیفون اشاره ای به بخش خاصی از گوشی نشده است! این یعنی این تعمیرات می توانند شامل تعمیر دوربین خراب شده یا شکسته اپل، صفحه پشتی خرد شده، مشکلات الکترونیکی و… باشند. در بیان کلی سایر تعمیرات اپل شامل مواردی می شود که مشکل گوشی شما فراتر از حد صفحه نمایش یا باتری است!

به تبع هزینه این تعمیرات نیز برای مشتری بیشتر خواهد بود؛ چرا که اپل تمایل دارد قطعات خراب شده گوشی شما را قطعات نو جایگزین کند. در کشور های خارجی، نمایندگی های مجاز اپل تعمیرات گوشی آیفون را انجام می دهند اما در ایران شما باید بدنبال مرکزی مطمئن و کاملا حرفه ای باشید.

پس اگر بدنبال تعمیر حضوری و تعمیرات غیر حضوری موبایل آیفون خود هستید، براحتی با موبایل کالج (مجموعه تخصصی تعمیرات و آموزش تعمیرات موبایل در کشور) تماس بگیرید.

خرابی آیفون شامل چه مواردی می شود؟

اگر بخواهیم بغیر از نظر اپل خرابی های احتمالی گوشی ها را بررسی کنیم، می توانیم آن ها در موارد زیر دسته بندی کنیم:

 1. ضربه دیدن شکسته شدن گوشی آیفون
 2. افتادن در آب در مدل های ضدآب اپل
 3. خراب شدن دوربین
 4. خراب شدن میکروفون آیفون
 5. خرابی دکمه هوم آیفون
 6. خراب شدن اسکنر اثر انگشت
 7. خراب شدن نمایشگر اپل
 8. خرابی در سخت افزار و نرم افزار آیفون
 9. و…

پس خرابی ها بسیار اند! اما نگران نباشید؛ زیرا برای هر در بسته کلیدی وجود دارد! می دانیم که گوشی های اپل مدل های متنوعی دارند و آن ها هم ممکن است خراب شوند. پس نگران نباشید و تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

هزینه تعمیرات موبایل آیفون چقدر است؟

هزینه تعمیرات آیفون
هزینه تعمیرات آیفون

آیفون ها خود گران هستند، بنابراین نباید تعجب کرد که تعمیرات آن ها نیز دارای قیمت بالایی است! تعمیرات صفحه نمایش اپل از حدود 2 میلیون تومان شروع می شود و می تواند تا 6 میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند. در حالی که سایر تعمیرات با اپل شاید به قیمت 10 میلیون تومان نیز برسد! البته رنجی متوسط برای شما گفته شد و قطعا هزینه ها همه جا یکسان نخواهد بود.

حال راه هایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. یکی از آنها این است که Apple Care را انتخاب کنید و دیگری این است که سراغ مرکز تعمیرات موبایل با هزینه اقتصادی بروید.(در ادامه درباره این موضوع صحبت می کنیم.)

از کجا می توانم مرکز تعمیرات غیر حضوری موبایل آیفون را پیدا کنم؟

تعمیرات آیفون

شما می توانید در وضعیت شیوع شدید کرونا به سراغ مراکز تعمیرات در سطح کشور بروید، اما این کار 3 مشکل را برای شما باعث می شود:

 1. خطر جانی برای شما با افزایش ابتلا و شیوع کرونا
 2. پیدا نکردن مرکز تخصصی تعمیرات آیفون
 3. بالا بودن هزینه تعمیرات اپل مهم ترین مشکل می تواند باشد!

پس باید مرکزی را پیدا کنید که از هر نظر شما را راضی نگه دارد. پس ما به شما موبایل کالج ( مرکز حرفه ای تعمیرات غیر حضوری موبایل) را معرفی می کنیم. براحتی و از همان جایی که نشستید درخواست تعمیرات غیر حضوری موبایل خود را بدهید. موبایل آیفون شما در اسرع وقت و با بیشترین کیفیت و کمترین هزینه آماده استفاده های بعدی خواهد شد.

تعمیرات آیفون چقدر طول می کشد؟

در بیشتر موارد تعمیرات اپل فقط شما را ملزم می کند که چند ساعت از موبایل گرانقدر خود جدا باشید! اما اگر آیفون شما به تعمیر اساسی نیاز دارد و بخواهید تعمیرات گوشی شما توسط مرکزی حرفه ای و در نهایت دقت انجام شود، ممکن است این پروسه حدود 10 روز به طول بیانجامد.

پس باید کمی صبور باشید و بنظر می رسد ارزش آن را دارد که کمی صبر کنید و نتیجه کاری فوق العاده را از تعمیرکار حرفه ای خود انتظار داشته باشید.

می توانم گوشی اپل خود را رایگان تعمیر کنم!؟

تعمیرات گوشی آیفون
تعمیرات حساس گوشی آیفون

همه این ضرب المثل را شنیده ایم که می گوید:«پول بده، پلو بخور!» تعمیر آیفون نیز از این قاعده مستثنی نیست! فقط برخی شرایط وجود دارد که اپل شما تعمیرات رایگان را ارائه می دهد و این در صورتی است که مشکل گوشی تحت ضمانت محدود اپل قرار گیرد یا مشکلی در دستگاه وجود داشته باشد که با توجه به قانون مصرف کننده آیفون، به نفع شما باشد.

پوشش گارانتی محدود آیفون کاملاً رایگان است و برای همه مواردی که در بسته بندی اصلی محصول شما وجود دارد، اعمال می شود. در صورت بروز نقص پس از خرید، تعمیر یا جایگزینی قطعات را ارائه می دهد. البته مشروط به نقص در “مواد و طرز کار” تلفن شما و مشروط به اینکه به طور عادی از دستگاه خود استفاده می کنید! معمولاً این گارانتی به خطا های داخلی محدود می شود؛ بنابراین نمی توان ادعا کرد که صفحه نمایش شکسته شما به این دلیل است که اپل آیفون خود را به اندازه کافی مقاوم نکرده است!

قانون مصرف کنندگان آیفون می گوید که هر گوشی که فروخته می شود، باید بدون توجه به مدت زمان ضمانت، از کیفیت خوب و قابل فروش برخوردار باشد. بنابراین حتی اگر دستگاه شما خارج از ضمانت و کاملا جدید باشد، باید انتظار داشت که هنوز هم همانطور که باید، کار کند. به این معنی که یک iPhone یک ساله نباید با مشکلات عملکردی روبرو شود!

در صورتی که بتوانید ثابت کنید که آیفون شما از این “کیفیت خوب و فوق العاده” برخوردار نیست، ممکن است اپل موظف باشد مشکل را به صورت رایگان برطرف کند. معمولاً این نوع تعمیرات به صورت موردی صادر می شود، اما در کشور ما متاسفانه تعمیرات رایگان تقریبا وجود ندارد!

آیا ارزش این را دارد که خرابی آیفون را تعمیر کنیم؟

تعمیرات آیفون

جواب شما قطعا بله است! مگر در موارد خیلی خاص که گوشی قابل تعمیر نیز نباشد! در صورتی که بتوان از گوشی استفاده کرد، با توجه به قیمت فضایی آیفون در کشور، گزینه معقولی بنظر می رسد اگر بخواهید گوشی محبوبتان را نگه دارید، آن را تعمیر کنید.

با توجه به هزینه های تعمیر نیز این باز هم شمایید که تصمیم می گیرید آیفون خود را تعمیر کنید یا یک گوشی جدید بگیرید.

البته باید در نظر داشت که هیچ گوشی دیگری جای آیفون شما را نمی گیرد! پس تعمیر تخصصی آیفون می تواند الهام بخش تجربه لذت بخش اولین روز های خرید گوشیتان خواهد بود.

تعمیرات غیر حضوری موبایل اپل چگونه در موبایل کالج انجام می شود؟

باید این را بگوییم که یکی از راحت ترین کار ها، سپردن تعمیر گوشی به تیمی حرفه ای، آن هم از راه دور است! چرا که با اطمینان خاطر آن را به دست تعمیرکار می سپارید و اصلا لازم نیست خود یک قدم هم از خانه بردارید.

به راحتی می توانید درخواست دهید و موبایل خود را برای موبایل کالج(مرکز حرفه تعمیر و آموزش تعمیرات موبایل) پست کنید. پس از دریافت موبایل توسط ایشان، کار روی آیفون شما شروع می شود. با توجه به نوع و شدت خرابی، ممکن است کار تعمیر از یک الی 10 روز طول بکشد.

تمام تمرکز تعمیرکار روی گوشی شما خواهد بود و پس از تعمیر آیفون، گوشی تست خواهد شد. بدور از هرگونه نگرانی از بابت فایل های شخصی خود، گوشی را براحتی به دست موبایل کالج بسپارید. تلفن شما آماده است و بصورت رایگان برای شما پست خواهد شد.

در صورت یادگیری تعمیرات آیفون می توانم آن را کامل تعمیر کنم؟

اگر شما هم مثل هزاران هنرآموز مجموعه موبایل کالج به یادگیری تعمیرات موبایل علاقه دارید، می توانید براحتی و با کمترین هزینه، آموزش تعمیرات موبایل در تبریز را نزد این تیم بگذارنید. سپس مدرک معتبر تعمیرکار موبایل را دریافت کنید و براحتی کسب درآمد کنید.

در دوره های آموزش تعمیرات موبایل در موبایل کالج، شما در قالب تئوری و عملی تمامی موارد مورد نیاز برای تعمیرات گوشی های مختلف مثل تعمیرات گوشی اپل را فرا خواهید گرفت. پس از آن با توجه به پشتکار و علاقه خود می توانید رفته رفته تجربه خود را بیشتر کرده و در مسیر ترقی قدم بردارید.

بله! می توانید در صورت یادگیری کامل تعمیر آیفون، این گوشی را نیز تعمیر کنید. البته باید گفت این کار نیاز به زمان دارد، اما هیچ چیز نشد ندارد! با آموزش اصولی تعمیر موبایل در موبایل کالج، براحتی می توانید هر مدل گوشی با هر خرابی که مدنظر دارید را تعمیر کنید.

جمع بندی مطلب تعمیر آیفون؛ حضوری و غیر حضوری

می دانیم گوشی ها همه روزه در معرض خطر و آسیب دیدن جزئی و کلی هستند. آیفون ها نیز از این خطر ها در امان نیستند و در صورت آسیب دیدن، به فکر می افتید که بدنبال مرکز تعمیرات آیفون در کشور باشید. موبایل کالج (مرکز حرفه ای تعمیرات موبایل در سطح کشور) در این مطلب به بررسی تمام جوانب خرابی و تعمیر آیفون پرداخت. هزینه تعمیرات اپل و اینکه آیا ارزش دارد که گوشی آیفون خود را تعمیر کنیم! در ادامه هم به بررسی یادگیری تعمیرات موبایل آیفون و بازار کار آن پرداختیم تا از هر نظر این مطلب برای شما کامل باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. در ضمن اگر ایفون شما خراب شود، آیا ارزش این را دارد که با هزینه نسبتا بالای آن، آن را به دست تعمیر بسپارید؟ در کامنت های زیر این مطلب منتظر شما هستیم.

‫1/5 ‫(1 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *