آموزش رفع مشکل اسکنر آیفون و آیپد با چند روش جالب!

آموزش تعمیر خرابی اسکنر اثر انگشت آیفون و آیپد | موبایل کالج

اسکنر اثر انگشت امروزه در تمام آیفون­ ها و آیپد های مدرن مورد استفاده قرار می­ گیرند. کاربران به کمک این قطعه می‌توانند فرآیندهایی همچون تایید هویت در سرویس پرداخت الکترونیکی اپل را انجام دهند. همچنین از اسکنر اثر انگشت دستگاه می‌توان به منظور شناسایی جزئیات انگشت کاربر و قفل گشایی از صفحه نمایش استفاده کرد. موبایل کالج (مرکز تعمیرات و آموزش حرفه ­ای تعمیرات انواع تلفن­ های موبایل) در این مطلب آموزش تعمیرات موبایل قصد دارد که به مواردی که باعث اختلال در عملکرد اسکنر اثر انگشت آیفون یا آیپد می ­شود بپردازد. سپس تکنیک­ هایی را برای رفع این مشکل در پیش روی شما خواهد گذاشت. با ما همراه باشید.

عملکرد اسکنر اثر انگشت آیفون با بروزرسانی سیستم عامل دچار ایراد شد!

اخطار آیفون و مشکل حسگر اثر انگشت آن پس از بروزرسانی!
اخطار آیفون و مشکل حسگر اثر انگشت آن پس از بروزرسانی!

گاهی اوقات با به روز رسانی سیستم عامل دستگاه عملکرد اسنکر اثر انگشتان آن دچار اختلال می ­شود. چنین مشکلی بیشتر زمانی رخ می­دهد که دستگاه را از سیستم عامل ios 9 به 9.3.2 به‌روزرسانی می­ کنید. مجموعه موبایل کالج (مرکز تعمیرات موبایل و آموزش تخصصی تعمیر تلفن همراه در تبریز) به شما توصیه می‌کند که در چنین مواردی از به روز رسانی کردن سیستم عامل تلفن همراهتان خودداری کنید. بهتر است که مجدداً سیستم عامل تلفن همراه خود را به نوعی دانگرید کنید. بدون شک اگر منتظر بمانید اپل نسخه جدیدی از سیستم عامل مورد نظر شما را عرضه خواهد کرد. با عرضه نسخه‌های جدید سیستم عامل مشکلات و باگ­ های آن نیز برطرف خواهد شد. بنابراین شما می‌توانید به راحتی از اسکنر اثر انگشت دستگاه تلفن خود استفاده کنید.

در هوای سرد عملکرد اسکنر اثر انگشت دستگاه دچار اختلال می شود!

ابتدا باید ذکر کرد که چنین مشکلی کاملا عادی می­ باشد؛ زیرا در هوای سرد پوست دست شما کمی منقبض شده و ممکن است برآمدگی­ های آن دچار تغییرات شود. بی شک اگر این تغییرات بسیار زیاد باشد اسکنر اثر انگشت توانایی شناسایی اثر انگشت شما را نخواهد داشت. حال ممکن است سوال کنید که در چنین مواقعی چه باید کنیم؟ آیا راه حلی برای رفع چنین مشکلی وجود دارد؟

با موبایل کالج تبریز (مرکز تعمیرات موبایل) در این آموزش تعمیرات موبایل همراه باشید تا بتوانیم ترفند هایی برای حل این مشکل به شما ارائه دهیم. توصیه می­ کنیم که در چنین شرایطی ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید و سپس یک اسکنر اثر انگشت قابل تایید و جدید را برای آن تعریف کنید. به زبان ساده تر می­ توان گفت که این اثر انگشت جدید در واقع همان اثر انگشتی است که در محیط سرد برای تلفن همراه شما ثبت شده است. بنابراین این چنین می ­توانید مشکل اسکنر اثر انگشت را در هوای سرد رفع کنید.

در صورت داشتن سوال و نحوه ثبت اثر انگشت جدید در حافظه آیفون یا آیپد می­ توانید با کارشناسان موبایل کالج در تماس باشید.

مشکل اسکنر اثر انگشت این است که به کل از کار افتاده است!

چنانچه اسکنر اثر انگشت آیفون یا آیپد شما به کلی دچار مشکل شده و کار نمی­کند احتمالا شما با مشکل کاملاً جدی مواجه هستید. همچنین می­توان گفت که در چنین شرایطی متاسفانه اسکنر اثر انگشت تلفن شما کاملاً معیوب شده است. توصیه می‌کنیم در چنین شرایطی ابتدا تلفن همراه خود را هارد ریست کنید. اگر با هارد ریست مشکل فعلی حل نشد، می­ توانید از اطلاعات تلفن همراه خود یک فایل پشتیبان تهیه کرده و سپس آن را وایپ نمایید.

اگر با تکنیک ­های گفته شده مشکل اسکنر اثر انگشت آیفون شما برطرف نشد، به احتمال زیاد از کار افتاده و باید اقدام به تعویض آن کنید. لازم به ذکر است که اگر از آیپد های اپل و آیفون­ های آن استفاده می­ کنید و نیاز به تعویض یا بررسی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دارد، سعی کنید به تعمیرکاران متخصص در این حیطه رجوع کنید.

بنابراین به هیچ وجه به افراد غیر مجرب تلفن‌همراه خود را تحویل ندهید. دلیل چنین گفته­ ای این است که محصولات اپل بسیار حساس و دقیق می­ باشند و بهتر است افراد کاربلد و متخصص آن‌ها را مورد بررسی و تعمیر قرار دهند. شما می ­توانید برای تمامی امورات مربوط به تعمیر تلفن­ های همراه با مرکز موبایل کالج در ارتباط باشید.

اسکنر اثر انگشت آیفون دائماً در شناسایی جزئیات انگشت ناموفق عمل می‌کند!

ابتدا باید خاطر نشان کرد که در آیفون­ ها و آیپد های اپل اسکنر اثر انگشت به کار رفته بسیار با کیفیت و فوق العاده می­ باشد. مخصوصاً در نسخه­ های جدیدتر این اسکنر ها از عملکرد بسیار سریع برخوردار می­ باشند. بنابراین زمانی که در شناسایی جزئیات انگشت شما مشکلی بروز می­ کند، حتما دلیلی برای چنین موردی وجود دارد. اگر اسکنر اثر انگشت دستگاه شما دائماً در شناسایی اثر انگشت دچار خطا می­ شود، ابتدا سعی کنید با یک ماده پاک کننده نظیر الکل آن را کاملا پاکسازی و تمیز کنید.

همچنین در صورت وجود گرد و غبار و چربی دست بر روی اسکنر اقدام به تمیزکاری آیفون خود بکنید. طبق موارد گفته شده وارد بخش تنظیمات شده و از قسمت Touch ID & Passcode مشخصات ثبت شده برای اسکنر اثر انگشت تلفن خود را حذف کنید. اینک باید با دقت بسیار زیاد برای دستگاه خود اثر انگشت جدید را تعریف کنید و سپس آن­ را مورد تایید اسکنر اثر انگشت قرار دهید. اگر مراحل گفته شده را با دقت انجام دهید به احتمال زیاد مشکل عملکرد اسکنر اثر انگشت آیفون یا آیپد شما به راحتی رفع خواهد شد.

در هوای بارانی و تحت تماس با آب، مشکل اسکنر اثر انگشت بیداد می کند!

مشکل اثر انگشت آیفون زیر باران و آب
مشکل اثر انگشت آیفون زیر باران و آب

شرکت اپل در چند سال اخیر تمام تلاش خود را کرده است تا اسکنر اثر انگشت آیفون­ ها و آیپد های خود را طوری طراحی کند که در شرایط تماس با آب هم عملکرد خوبی داشته باشند. اما متاسفانه در تماس با آب اسکنر اثر انگشت آیفون یا آیپد دچار ایراد می‌شود!

توصیه موبایل کالج (مرکز حرفه ای تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات موبایل) به شما این است که در هوای بارانی از اسکنر اثر انگشت دستگاه زیاد استفاده نکنید. همچنین انتظار نداشته باشید که عملکردی فوق العاده داشته باشد. به یاد داشته باشید که اگر دست شما عرق می ­کند، بی شک در استفاده از اسکنر اثر انگشت دچار مشکل خواهید شد.

یکی از مواردی که هنوز هم به خوبی برطرف نشده است، مشکل تماس مستقیم آب با قطعات الکترونیکی می ­باشد. بنابراین برای اینکه تا حد امکان از بروز مشکل عملکردی در اسکنر اثر انگشت آیفون یا آیپد خود جلوگیری کنید، سعی کنید از تماس آن با آب ممانعت به عمل آورید.

سخن آخر و جمع بندی این مطلب آموزش تعمیرات موبایل

تیم موبایل کالج (مرکز حرفه­ ای تعمیرات موبایل در کشور) در این مطلب آموزش تعمیرات موبایل به مطلبی اشاره کرد که ممکن است عده بسیار زیادی درگیر آن باشند. ما در این مطلب راه ­های رفع مشکل اسکنر اثر انگشت آیفون و آیپد پرداختیم. ابتدا سعی کنید تمام مطالب را به دقت مطالعه کرده و سپس در صورت بروز مشکل طبق مراحل گفته شده اقدام کنید. سعی کردیم تا تکنیک­ هایی را برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلی به شما ارائه دهیم.

برای اینکه بتوانید یک تعمیر کاملاً بی دردسر و مطمئن را تجربه کنید، ما به شما کار با ما (موبایل کالج) را پیشنهاد می­ کنیم. مجموعه ما در تبریز یکی از بهترین مراکز تعمیرات موبایل در سطح کشور می ­باشد که قادر به تعمیر انواع خرابی ­های انواع تلفن­ های هوشمند است.

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *