شش دلیل برای خرید گوشی دست دوم

گوشی دست دوم یکی از بهترین انتخاب ها برای شمایی است که می خواهید با هزینه کم گوشی جدید بگیرید. تکنولوژی در حال تغییر وضعیت جهان است! با پیشرفت روز افزون سخت افزار و نرم افزار، الگو های خرید مصرف کنندگان به طور فعال در حال تغییر است. امروز در این مطلب از مقالات موبایل کالج(مرکز حرفه ای تعمیرات غیر حضوری موبایل) سعی می کنیم مزایای خرید گوشی دست دوم و اهمیت تعمیرات موبایل را به شما بگوییم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

سیر تحول انتخاب گوشی ها و سلایق جوامع

با ظهور وسایل محاسباتی شخصی، جهان شاهد افزایش مصرف فناوری بوده است که منجر به تاثیرات محیطی غیرقابل پیش بینی شده است. افزایش آگاهی های زیست محیطی، جای خود را به افرادی داده است که بسیاری از شیوه های سازگار با محیط زیست را اتخاذ می کنند. با این حال، یک تمرین وجود دارد که بسیاری از مردم از آن فرار کرده اند. این تمرین انتخاب محصولات الکترونیکی دست دوم است.

جدا از ارزان بودن، گوشی های تعمیر شده از نظر زیست محیطی تأثیر مثبتی دارند. یک موبایل تعمیر شده نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه به حفاظت از محیط زیست نیز کمک می کند. می پرسید چطور؟ بیایید وارد دنیای گوشی های دست دوم و تعمیرات موبایل شویم!

1.  خرید موبایل تعمیر شده زباله های الکترونیکی را کاهش می دهد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که برای محصولات الکترونیکی دور ریخته شده چه اتفاقی می افتد؟ تولید مداوم محصولات الکترونیکی و پس از آن دور ریختن منجر به ضایعات زیادی می شود. از آنجا که بازیافت زباله های الکترونیکی همیشه امکان پذیر نیست، سرنوشت گوشی های خراب به محل دفن زباله ختم می شود!

زباله های الکترونیکی
زباله های الکترونیکی

خرید گوشی های دست دوم این چرخه را به پایان می رساند. محصولاتی مانند گوشی دست دوم از زیر دست تعمیرکار موبایل گذشته و صاحب جدیدی پیدا می کنند. در نتیجه چرخه عمر کلی آنها افزایش پیدا می کند.

تأثیر زیست محیطی تعمیرات موبایل بسیار کمتر از زمانی است که هر گوشی قدیمی را دور می اندازیم. پس به اهمیت کار حرفه ای موبایل کالج(مرکز آموزش تعمیرات موبایل) بیشتر و بیشتر پی می برید. خصوصا اگر تعمیرات غیر حضوری موبایل برای تلفن شما انجام شود که آلودگی ها و خطرات دیگر را نیز ندارد.

2. مصرف انرژی را کاهش می دهد.

فقط به میزان زمان، انرژی و نیروی کاری که برای تولید یک محصول الکترونیکی جدید صرف می شود فکر کنید. درک آلاینده ها و انرژی تولید شده به دلیل حجم زیاد محصولات تولید شده دشوار است. همه این ها بر مصرف بیشتر منابع محدودی که در حال حاضر در این سیاره در دسترس است، تأثیر بسزایی دارد.

با این حال، هنگامی که فرد یک گوشی دست دوم خریداری می کند، به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. که در غیر این صورت از ابتدا به ایجاد یک محصول جدید می انجامد. با خرید یک گوشی تعمیر شده، می توان به موبایلی که تصور می شود مرده است، روح بخشید!

تلفن های بازسازی شده معمولاً دارای اشکالات فنی جزئی هستند که با بهترین آموزش تعمیرات موبایل (دوره های اختصاصی در موبایل کالج) اصلاح می شوند. تنها پس از آزمایش دقیق فروخته می شوند. بنابراین مصرف کنندگان در حال خرید یک محصول با کیفیت با هزینه ارزان تر هستند.

3. نشت سمی را کاهش می دهد!

یک دستگاه هوشمند مثل موبایل می تواند حاوی بسیاری مواد سمی باشد. هنگامی که این ها به محل دفن زباله راه پیدا می کنند، تمایل دارند خاک یا آب را آلوده کنند. این سموم در درجه اول مسئول بیماری های شدید مانند سرطان هستند. مقررات نا کامل در محل دفن زباله و دفع نامناسب زباله ها، تأثیرات زیست محیطی بزرگی را بر جای می گذارد. شما با خرید یک گوشی تعمیراتی به راحتی از آن جلوگیری می کنید.

4. خرید گوشی دست دوم بهتر از بازیافت موبایل است!

این گفته به بیانی همان “کاهش آلاینده ها، استفاده مجدد و سپس بازیافت” است. اگرچه گفته می شود بازیافت برای محیط زیست مفید است، اما باز هم انرژی زیادی مصرف می کند. این مصرف زیاد انرژی به ویژه در مورد محصولات الکترونیکی صادق است.

بازیافت موبایل انرژی زیادی مصرف می کند، این انرژی برای محصولات الکترونیکی نیز بسیار بیشتر است. حتی با بازیافت، تولید زباله قابل توجهی وجود دارد؛ زیرا بسیاری از قطعات الکترونیکی قابل بازیافت نیستند. اولین قدم برای ایجاد تأثیر مثبت بر محیط زیست، استفاده مجدد و سپس کاهش آن است که هر دو در صورت استفاده از تلفن تعمیر شده انجام می شود.

5. تقاضای کمتر برای مواد اولیه

تأمین اکثر مواد اولیه مورد استفاده در تولید محصولات الکترونیکی مشکل است. یعنی نیاز به استخراج و حفاری عمیق در زمین دارد. ردپای کربنی که از انتقال این مواد از منبع به کارخانه های تولیدی ایجاد می شود نیز زیاد است. همچنین این سوال وجود دارد که از شیوه های غیر اخلاقی معادن مانند به کارگیری کودکان کار و شرایط کاری غیر انسانی نیز استفاده می شود.

با خرید گوشی دست دوم، همه این موارد را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. از کاهش رد پای کربن گرفته تا تاثیرات اخلاقی و زیست محیطی! مزایای خرید یک گوشی نوسازی شده بیشتر از مزایای خرید یک گوشی جدید است. حال فکر کنید اگر شما حرفه تعمیرات موبایل را یاد بگیرید، تقاضا برای هنر شما بسیار فوق العاده خواهد بود. همین الان با موبایل کالج(مرکز حرفه ای تعمیرات غیر حضوری موبایل) تماس بگیرید تا با شرایط دوره های آموزش تعمیرات موبایل آشنا شوید.

6.کاهش ردپای کربن از کره زمین!

ردپای کربنی که از تولید تلفن جدید بجا می ماند، بسیار زیاد است. زمانی که یک تلفن همراه جدید به دست مصرف کننده می رسد، بیش از آنکه به طور مستقیم به محیط زیست آسیب برساند، از طریق این کربن بجای مانده ضرر خواهد رساند!

جمع بندی مزایا، انتخاب و خرید گوشی دست دوم

با انتخاب گوشی دست دوم اساساً چرخه عمر یک محصول را بازنشانی می کنید؛ بنابراین یک محصول کاملاً کارآمد را از پایان یافتن زندگی اش در محل دفن زباله نجات می دهید. با استفاده از موبایل تعمیر شده زمان را ذخیره می کنید و تاثیرات زیست محیطی یک محصول الکترونیکی را به نصف کاهش می دهید. کاهش رد پای کربن گامی ضروری برای هدایت یک سبک زندگی آگاهانه از نظر محیط زیست در دنیای دیجیتالی امروز است.

موبایل کالج(تیم حرفه ای تعمیرات غیر حضوری موبایل) در این مطلب با نکاتی مفید در خدمت شما بود. می توانید در بخش کامنت های این پست دلایل دیگر خرید گوشی دست دوم را به ما بگویید. همچنین برای مشاوره و شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل در تبریز، براحتی با ما تماس حاصل نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *