قابلیت تعمیر موبایل چیست؟ موبایل خود را تعمیر کنیم یا تعویض؟

قابلیت تعمیر موبایل چیست؟ موبایل خود را تعمیر کنیم یا تعویض؟

قابلیت تعمیر موبایل در دنیای پر خرج امروزه یکی از مهم ترین مسائل در صورت خرابی موبایل است. اینکه آیا شما بودجه کافی برای تعویض موبایل خود دارید یا خیر! اگر دارید که به احتمال زیاد با خرج بسیار این کار را انجام خواهید داد. در غیر این صورت باید به فکر تعمیرات موبایل باشید. در این مطلب از مطالب جذاب موبایل کالج(تیم حرفه ای تعمیرات غیر حضوری موبایل در ایران) به سراغ بررسی این سوال کاربران که گوشی من قابل تعمیر است یا نه می پردازیم. با مقایسه هزینه ها و پارامتر های مختلف تعمیر تلفن همراه و تعویض آن، به نتیجه گیری خوبی در انتهای این مطلب خواهید رسید. پس تا آخر با ما باشید!

قابل تعمیر بودن موبایل به چه معنا است؟

تعمیر باطری موبایل
تعمیر باطری موبایل

قابلیت تعمیر موبایل به این معنا است که آیا گوشی شما در صورت خرابی می تواند تعمیر می شود؟ اگر تعمیر می شود، این کار با چه هزینه ای انجام می شود؟ آیا بطور قطع می توان گفت که گوشی من پس از تعمیر بدون مشکل کار خواهد کرد؟ حال یک امتیاز دهی به تعمیر موبایل در سراسر دنیا رایج شده است. طبق این اساس با توجه به سادگی باز و بسته شدن گوشی، یکپارچه بودن یا نبودن آن، احتمال کارکرد صحیح در صورت تعمیر (چه تعمیرات غیر حضوری موبایل و چه حضوری)، استاندارد بودن متریال و نحوه باز و بسته شدن موبایل و… به انواع مدل های گوشی های هوشمند روز دنیا امتیاز داده می شود.

حال سوال اینجا است که با وجود تمام این موارد، چرا باید به قابلیت تعمیر موبایل اهمیت دهیم؟

دلایل اهمیت به تعمیر شدن گوشی هوشمند

تعمیرات موبایل کالج
تعمیرات موبایل کالج

سوال بزرگ اینجا است که اگر گوشی من بتواند تعمیر شود، آیا حرکت هوشمندانه ای است که آن را تعمیر کنم؟ پاسخ قطعا بله است! دلایل زیر را بخوانید تا قانع شوید:

 1. برای شما مقرون به صرفه است!
  اولین و مهم ترین در سپردن گوشی خود به دست تعمیر، می تواند هزینه مناسب این کار برای شما باشد. خرید گوشی جدید با هزینه های هنگفتی همراه است. در صورتی که تعمیرات موبایل هزینه بسیار پایین و اقتصادی تری دارد.
 2. ضمانت موبایل شما در صورت تعمیرات موبایل اصولی حفظ می شود.
  گارانتی موبایل که در خرید آن روی گوشی شما شامل می شود، می تواند بسیار با ارزش باشد. حفظ این گارانتی در صورتی که تعمیر اصولی و حرفه ای انجام پذرید امکان پذیر است. پس می توانید باز هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
 3. به حفظ محیط زیست و جان کره زمین اهمیت داده اید!
  شما با انتخاب اینکه گوشی خود را تعمیر کنید، این لطف را به طبیعت کرده اید که گوشی در دست شما به آشغال و زباله غیر قابل تجزیه در محیط زیست تبدیل نشود! چه بسا که با انتخاب تعمیرات غیر حضوری موبایل می توانید در وقت، هزینه و رفت و آمد نیز صرفه جویی کنید.
 4. در وقت شما صرفه جویی می شود.
  وقت طلا است! حال اگر قرار باشد بدنبال خرید گوشی هوشمند جدید بگردید که این جمله با ارزش تر هم می شود. تعمیرات موبایل می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و شما را به امور ضروری تر خود مشغول کند.
 5. این کار به دست متخصصین تعمیرات گوشی موبایل سپرده می شود.
  شما با سفارش تعمیرات غیر حضوری موبایل به تیم موبایل کالج(مجموعه تخصصی تعمیرات موبایل در ایران) می توانید خیال خود را از بابت تعمیر درست و اصولی گوشی خراب شده خود راحت کنید. فقط کافی است درخواست دهید و یا در صورت داشتن سوال، تماس بگیرید.

نگاهی کلی به نقش موبایل در زندگی ما

موبایل و لزوم استفاده آن در جوامع
موبایل و لزوم استفاده آن در جوامع

 

امروزه تلفن های هوشمند به طور فزاینده ای با زندگی روزمره مردم عجین شده اند. از ویژگی های این گوشی ها می توان به دارا بودن حافظه وسیع، پردازنده های قدرتمند، سیستم عامل های ارتقا یافته و سایر امکانات مجهز به ویژگی های بداهه گوشی های  هوشمند اشاره کرد. این گوشی ها با هر بار به روزرسانی جدید در سیستم عامل های‌‌ Android و  IOS، افزایش بسیار زیادی در عملکرد و سرعت دارند.

دلایل فراوانی وجود دارد که ما را وادار به فکر درباره این موضوع می کند که زمان آن رسیده است تلفن هوشمند خود را در اسرع وقت تعمیر یا تعویض کنیم. بسیاری از برنامه های کاربردی مانند بازی ها و برنامه های ردیابی موقعیت مکانی بر اساس زمان به دلیل نیاز به اینترنت مداوم یا  GPS، انرژی قابل توجهی از باتری را مصرف می کنند. این اتلاف منبع می تواند منجر به مشکلات جدی تلفن همراه مانند کندی رابط کاربری، عدم پاسخگویی به تاچ صفحه، خاموش شدن ناگهانی گوشی و… شود.

قبل از اینکه تلفن هوشمند شما عاملی جدی برای ایجاد استرس و ناامیدی برای شما شود، باید راهی برای بازگشت آن به حالت عادی با رفع مشکل در همان ابتدا، یا تعویض تلفن فعلی خود و جایگزینی آن با آخرین نسخه پیدا کنید.

موبایل خود را تعویض یا تعمیر کنیم؟

امروزه تلفن های هوشمند با سرعت فوق العاده ای محبوبیت و پیشرفت جهانی پیدا کرده اند. این پیشرفت باعث می شود نتوان به راحتی از تلفن های همراه خود دست بکشیم! اما مشکلاتی مانند عملکرد کند، تخلیه سریع باتری و… برخی از عوامل اصلی هستند که ما را ترغیب می کند تلفن های هوشمند خود را تعمیر یا تعویض کنیم.

حتی بعد از اینکه متوجه شدیم گوشی های ما با مشکلات مداوم روبرو هستند، نمی توان تصمیم گرفت که آیا باید آن را برای مدتی تعمیر و نگهداری کنیم یا نسخه بهتر و ارتقا یافته آن را جایگزین کنیم. اما می دانیم که اگر فرد متخصص موردنظر آموزش تعمیرات موبایل را به خوبی فرا گرفته باشد، بیشترین امکان برای تعمیر مطمئن و تخصصی گوشی خود را داشته باشید.

سوالات متداول درباره قابلیت تعمیر موبایل یا تعویض آن:

 • آیا باید تلفن هوشمند خود را تعمیر کنم یا یک گوشی جدید بخرم؟
 • تعمیر گوشی موبایل یا جایگزینی آن؟ کدام گزینه بهتر است؟
 • آیا تعمیر آیفون قدیمی ارزش هزینه کردن دارد؟
 • تعمیرات موبایل یا جایگزین کردن آن؟ معضلی برای دارندگان گوشی هوشمند!

در ادامه برخی پارامتر هایی آمده است که بر اساس آن‌ ها می توانید تعیین کنید که آیا تلفن شما نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارد یا خیر.

1. تشخیص اینکه مشکل گوشی من چیست؟

قبل از نتیجه گیری، باید مشکل واقعی گوشی هوشمند خود را تحلیل کرده و کشف کنید. خراب شدن صفحه نمایش تلفن و شکسته شدن دکمه های Home برخی از مشکلات رایج هستند که با تعمیرات حرفه ای موبایل برطرف می شوند. اما اگر خالی شدن باتری شما ثابت باشد و هر از گاهی به دلیل خرابی مادربرد خاموش شود، تعمیرات بسیار هزینه بر خواهند بود!

انباشتن اطلاعات و برنامه های اضافی در گوشی هوشمند شما منجر به حافظه ناکافی و کند شدن عملکرد گوشی می شود. چنین مشکلاتی را می توان با انجام عمل بازگشت به تنظیمات کارخانه و از بین بردن فایل های ناخواسته برطرف کرد. با این حال، اگر مسائل مهم دیگری وجود داشته باشد و با وجود تعمیرات مکرر گوشی این مشکلات همچنان ادامه داشته باشد، فقط جایگزینی می تواند نیاز های شما را برطرف سازد.

همه چیز بستگی به تشخیص درست مشکلی که گوشی شما را درگیر کرده است دارد. تنها در صورت تشخیص درست است که می توانید در مورد راه حل مناسب برای آن تصمیم بگیرید.

2. هزینه تعمیرات موبایل یا تعویض موبایل چقدر است؟

اگر چه مشکلات زیادی در گوشی های هوشمند وجود دارد که می توان با تعمیر آن‌ها را برطرف کرد، اما مشکلات خاصی نیز‌ هستند که می تواند تا حدی غیر قابل تعمیر باشد و به تلفن شما آسیب برساند. کاملاً واضح است که هزینه تعمیرات موبایل بسیار مقرون به صرفه تر از جایگزینی کامل آن با یک گوشی جدید و به روز است. در نتیجه باید از تشخیص درست مشکلی که مانع عملکرد تلفن شما شده است مطمئن شوید. سپس هزینه های تعمیر و تعویض را مقایسه کنید و تصمیم بگیرید.

در ضمن برای دانستن هزینه های تعمیرات موبایل و همچنین یادگیری کامل تعمیر موبایل های هوشمند، می توانید آموزش تعمیرات موبایل را با تیم حرفه ای موبایل کالج تجربه کنید.

* تعمیرات موبایل یا تعویض؟ بهترین گزینه چیست؟

اگر مسائلی مانند تغییر PCB یا آب تلفن نیاز به تعمیر دارد که می توان گفت بخش زیادی از پول شما را به خود جلب می کند، خرید یک گوشی هوشمند جدید و به روز شده راه مناسب تر و کاربردی تری است. همچنین شما باید مشکل را تجزیه و تحلیل کنید، هزینه ها را مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام راه حل برای شما ایده آل و مقرون به صرفه است.

شما می توانید هزینه مقرون به صرفه تعمیرات غیر حضوری موبایل را در موبایل کالج(مرکز حرفه ای آموزش تعمیرات موبایل در ایران) پیدا کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا گوشی شما نیاز به تعمیر دارد یا تعویض آن راه حل بهتری است.

3. دوره گارانتی برای تلفن من به چه معنی است؟

گارانتی و اهمیت وجودی آن در تلفن های همراه
گارانتی و اهمیت وجودی آن در تلفن های همراه

در حقیقت، همه تولیدکنندگان گوشی های هوشمند یک دوره ضمانت برای گوشی ها ارائه می دهند. در این مدت صاحب گوشی می تواند از خدمات تعمیر رایگان استفاده کند یا حتی می تواند گوشی خود را در صورت بروز مشکل جدی که با تعمیر قابل حل نباشد، تعویض کند .

قبل از تصمیم گیری در مورد تعمیر یا تعویض، بهتر است از ضمانتی که توسط شرکت سازنده ارائه می شود و تمام گوشی ها دارای آن هستند استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. اگر تلفن هوشمند شما دارای مشکلات داخلی مانند مشکلات مربوط به سیستم عامل یا PCB باشد، می توانید از ضمانت گوشی استفاده کنید و از خدمات رایگان برای تعمیر گوشی خود استفاده کنید. (که البته این تعمیر رایگان در ایران بطور کامل جواب نمی دهد!)

جمع بندی انتخاب بین تعمیرات موبایل یا جایگزینی آن

تمام عوامل را تجزیه و تحلیل کنید‌. امروزه تلفن های هوشمند قادر به پشتیبانی از طیف وسیعی از برنامه ها هستند. چه برای پیشنهاد دهنده بازار سهام و چه برای علاقه مندان به بازی، فناوری تلفن همراه جهان را ساده کرده و آن را در دستان ما قرار داده است. با این حال، این تلفن های هوشمند پایدار نیستند و عواملی وجود دارد که منجر به تعمیر یا در نهایت جایگزینی آن‌ها با نسخه جدید  می شود. حال بستگی به مالک دارد که همه گزینه ها را بسنجد و تصمیم بگیرد که آیا تعمیر راه حل مناسبی است یا تعویض.

در این مطلب از موبایل کالج(تیم تخصصی آموزش تعمیرات موبایل در تبریز) به بررسی کامل اینکه قابلیت تعمیر موبایل به چه دردی می خود پرداختیم. در ادامه به سراغ مقایسه تعمیرات موبایل و تعویض و جایگزینی موبایل پرداختیم. گفتیم که عوامل متعددی وجود دارد که شما تصمیم بگیرید که تعمیر برای شما مناسب تر است یا تعویض موبایل. همچنین مزایای سفارش تعمیرات غیر حضوری موبایل را نیز برای شما شرح دادیم. امیدواریم توانسته باشیم تمامی سوالات شما را پاسخگو باشیم.

در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، می توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *