قابلیت TalkBack و نحوه فعال سازی آن در گوشی های اندروید

به هنگام روشن شدن گزینه TalkBack گزینه ها “دوبار کلیک” می شوند. و برای اجرای هرگزینه شما نیاز دارید دوبار بر روی آن کلیک کنید. همینطور برای اسکرول کردن در منو شما نیاز دارید با دو انگشت که از هم فاصله دارند منو را به سمت بالا یا پایین ، چپ یا راست بکشید. بهتر هست انگشت ها پشت سرهم قرار گیرند مثلا اگر میخواهید به صورت عمودی اسکرول کنید بهتر هست دو انگشت عمودی پشت سرهم باشند. برای خاموش کردن گزینه TalkBack باید به منوی تنظیمات بروید و در قسمت “قابلیت دسترسی” یا " دسترس پذیری " گزینه TalkBack را خاموش کنید. به انگلیسی به مسیر زیر بروید: Settings>Accessories>TalkBack

TalkBack یا همان  تاک بک یکی از کاربردهای جالب گوشی های اندروید برای کاربران نابینا و کم بینا می­باشد. تاک بک با کلمات گفتاری، لرزش و سایر بازخوردهای شنیدنی به این گونه کاربران کمک می کند تا با محیط لمسی صفحه نمایش اندروید  تعامل بهتری داشته باشد. در واقع تاک بک بازخورد گفتاری را با شرح اعمال و اطلاع رسانی در مورد هرگونه اقدام، ارایه می دهد. قابلیت تاک بک بر روی دستگاه های اندروییدی عرضه شده و برای فعالسازی آن نیاز است که به تنظیمات و سپس بخش دسترس پذیری مراجعه نمایید. در زیر ویژگی ها و نحوه فعال کردن تاک بک شرح داده شده است.

ابتدا وارد منوی تنظیمات  میشوید

سپس گزینه دسترسی پذیری را انتخاب کرده و….

و گزینه TalkBack  را انتخاب نموده و فعالش می کنیم.

به هنگام روشن شدن گزینه TalkBack  گزینه ها “دوبار کلیک” می شوند.

و برای اجرای هرگزینه شما نیاز دارید دوبار بر روی آن کلیک کنید.

همینطور برای اسکرول کردن در منو شما نیاز دارید با دو انگشت که از هم فاصله دارند  منو را به سمت بالا یا پایین ، چپ یا راست بکشید.

بهتر هست انگشت ها پشت سرهم قرار گیرند

مثلا اگر میخواهید به صورت عمودی اسکرول کنید بهتر هست دو انگشت عمودی پشت سرهم باشند.

برای خاموش کردن گزینه  TalkBack باید به منوی تنظیمات بروید و در قسمت “قابلیت دسترسی”  یا ” دسترس پذیری ” گزینه TalkBack را خاموش کنید.

به انگلیسی به مسیر زیر بروید:

Settings>Accessories>TalkBack

برای شرکت در دوره های آموزشی تعمیراتی موبایل در تبریز میتونید از پیج دیدن کنید 

‫0/5 ‫(0 نظر)
برای امتیاز به این سایت کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *